Aluminiowe fornirowanie i porównanie aluminiowych paneli kompozytowych

1. materiały

Materiał bazowy forniru aluminiowego wykonany jest z odpornej na korozję blachy aluminiowej o grubości 2-3 mm i aluminiowej płyty kompozytowej wykonanej z płyty o grubości 0,5 mm z aluminium o grubości 3-5 mm.

2. technologia powlekania powierzchni

Powierzchnia blachy aluminiowej z elektrostatycznym działaniem elektrostatycznym Rotary gun spray, po natrysku w obróbce aluminium, bezkierunkowa, grubość powłoki i powierzchnia na rogu; aluminiowe powierzchnie z płyt kompozytowych pokryte wałkiem z żywicy polimerowej z fluoropochodnej PVDF, rolka przed płytą, która ma otwartą powłokę kierunkową i kątową, co skutkuje zmniejszeniem wydajności.

3. operacje przetwarzania

Fabryka blachy aluminiowej, która ma być przetwarzana, w zależności od rozmiaru, kształtu i kształtu powierzchni stropu, kolumny i ściany, zakończyła gięcie, spawanie usztywnień, wspornik montażowy, czyszczenie chemiczne, procesy utwardzania pieczenia, produkty i wysłane na stronę, aby przejść bezpośrednio do instalacja; cięcie panelowe aluminium, gięcie w polu, wklejanie usztywnienia, większe straty.

4. właściwości zginania

Nie ma to wpływu na rzeczywistą grubość pojedynczej warstwy aluminium, wytrzymałość i powłokę; zgięcia płyt aluminiowo-plastikowe muszą pługować, aluminium tylko 0,5 mm, wytrzymałość jest znacznie zmniejszona i głęboko odciągnięta.

5. właściwości mechaniczne

Fornir aluminiowy 150-200N / mm2 wytrzymałości na rozciąganie, wytrzymałość na zginanie 84,2N / mm2, 48,9 N / mm2 wytrzymałości na ścinanie, wydłużenie 18%; 38-61N / mm2 wytrzymałość na rozciąganie aluminiowych paneli kompozytowych, wytrzymałość na zginanie 20-42N / mm2, 22-29N / mm2 wytrzymałości na ścinanie, wydłużenie 12% -17%.