Jakie jest porównanie między obróbką forniru aluminiowego a aluminiową płytą z tworzywa sztucznego?

Panele kompozytowe z aluminium i tworzywa sztucznego są bardzo powszechne w dzisiejszym społeczeństwie przemysłowym. Wiele razy, gdy decydujemy się na panele aluminiowo-plastikowe, mamy bardzo dobre zalety, rozsądne efekty użytkowania są bardzo dobre, społeczeństwo ciągle się rozwija, a rodzaje produktów są coraz lepsze. Panel aluminiowo-plastikowy ma również podobne produkty. Tym razem producenci paneli z aluminium i tworzywa sztucznego twierdzą, że istnieje porównanie obróbki aluminium i paneli aluminiowo-plastikowych.

Obecnie na świecie istnieją dwa rodzaje fornirów aluminiowych, mianowicie okleinowane aluminium fluorowęglowym i powłoka walcowa. W Chinach istnieją linie do produkcji sztyftów. Dlatego proces produkcji pojedynczych fornirów to głównie produkcja oprysków fluorowęglowych. Produkcja fornirów aluminiowych do natryskiwania jest podzielona na dwa główne etapy: pierwszym krokiem jest obróbka blachy. Proces ten odbywa się głównie poprzez płaską płytę po cięciu, zginaniu, zginaniu, spawaniu, szlifowaniu i innych procesach, fornir aluminiowy w konstrukcji o wymaganym kształcie i rozmiarze. Drugim krokiem jest rozpylanie. Natryskiwanie polega na natryskiwaniu farby na gotową blachę. Opryskiwanie dzieli się na dwa rodzaje: jeden to ręczne opryskiwanie, a drugi to oprysk maszynowy. Opryskiwanie maszynowe jest zwykle odpowiednie tylko dla zwykłych płyt, ale ten rodzaj forniru aluminiowego jest mniej wykorzystywany w praktyce, a większość krajowych producentów stosuje ręczne opryskiwanie. Sztuczne opryskiwanie jest niebezpieczne, ponieważ farba jest lotna i toksyczna. Może łatwo spowodować zatrucie benzenem i poważnie wpłynąć na ludzkie zdrowie. Jedną z największych zalet ręcznego opryskiwania jest to, że niezależnie od ilości koloru, kolor może być opcjonalny, a powłoka walca z aluminiowej plastikowej płyty musi osiągnąć określoną ilość, zanim będzie można ją przetworzyć.

Przetwarzanie kompozytowych paneli aluminiowo-plastikowych jest bardziej skomplikowane niż w przypadku fornirów aluminiowych. Główne cztery procesy to konwersja chemiczna, malowanie, mieszanie i przycinanie. Te cztery procesy są zautomatyzowane, z wyjątkiem przycinania. Po jego przetworzeniu można zauważyć, że panel aluminiowo-plastikowy ma pewne zalety pod względem ochrony środowiska i bezpieczeństwa. W połączeniu z prostotą procesu dodawania blach dla oklein aluminiowych, niektóre prywatne warsztaty zaczęły stawać na progu, poważnie wpływając na stabilność rynku fornirów aluminiowych.

Licówki aluminiowe i panele kompozytowe aluminiowo-plastikowe są bardzo praktycznymi materiałami. Korzyści z rozsądnego użytkowania są bardzo wysokie. Społeczeństwo wciąż się poprawia, standardy życia ludzi stale rosną, a ludzkie potrzeby życiowe związane z produktami są również wysokie. Więcej i więcej. Fornir aluminiowy i płyta aluminiowo-plastikowa to bardzo dobry wybór dla produktu.