Czyszczenie i konserwacja aluminiowych paneli kompozytowych

Czyszczenie i konserwacja aluminiowych paneli kompozytowych

Wykończenie wypieku panelu aluminiowo-plastikowego wymaga regularnego profesjonalnego czyszczenia i konserwacji. Ten rodzaj czyszczenia ma na celu nie tylko utrzymanie czystości i piękna ściany budynku, ale również usunięcie brudu, który został uszkodzony przez farbę na powierzchni farby, w celu zapewnienia długoterminowej jakości farby. Czyszczenie ściany budynku należy wykonywać od góry do dołu za pomocą ręcznego lub odpowiedniego sprzętu do czyszczenia. Nie używaj żadnych żrących przedmiotów do szorowania pomalowanej powierzchni.

Poszczególne etapy czyszczenia są następujące:

(1) najpierw spłucz powierzchnię deski dużą ilością wody

(2) Delikatnie wytrzyj powierzchnię płyty miękką ściereczką zwilżoną rozcieńczonym wodą detergentem

(3) Opłucz planszę dużą ilością wody, aby zmyć skradzione towary.

(4) Sprawdź powierzchnię płyty i umyj detergent detergentem.

(5) Umyj płytkę wodą, aż cały detergent zostanie zmyty

Nie czyść płyty grzejnej podczas czyszczenia aluminiowego panelu kompozytowego (gdy temperatura przekracza 40), ponieważ nadmierne odparowanie wilgoci jest szkodliwe dla wykończenia wypieku. Należy pamiętać, że należy stosować odpowiednie detergenty. Podstawową zasadą jest wybór detergentów. Nie należy używać silnych alkalicznych detergentów (takich jak wodorotlenek sodu, wodorotlenek potasu lub węglan sodu), silnie kwasowych detergentów korozyjnych i rozpuszczalników do farb. Ponadto przed czyszczeniem na dużym obszarze najlepiej wybrać małą tablicę do testowania, a następnie oficjalnie rozpocząć po potwierdzeniu bezpieczeństwa.

 

Konserwacja panelu aluminiowo-plastikowego po dekoracji ścian

(1) Aluminiowego panelu z tworzywa sztucznego nie należy odklejać przed zakończeniem budowy, aby uniknąć zarysowania powierzchni podczas pracy.

(2) Powierzchnia lustrzanego panelu aluminiowo-plastikowego jest jasna i gładka, a pył nie jest łatwy do przyklejenia. Można go wycierać 2-3 razy w miesiącu. Do wycierania nie należy używać szczotek nylonowych, luffy i lotnych rozpuszczalników lub środków czyszczących z kwasem solnym. Może to spowodować uszkodzenie powierzchni lustra. Najlepiej jest używać miękkiej szmatki, ogólnego szkła z neutralnym detergentem lub olejkiem do czyszczenia z China National Petroleum Corporation.

(3) Jeśli panel kompozytowy aluminiowo-plastikowy jest używany w miejscach, w których wilgoć na zewnątrz jest silniejsza i prawdopodobne jest zaparowanie, konieczne jest użycie miękkiej szmatki, aby delikatnie zetrzeć mgłę, aby utrzymać długotrwały jasny efekt.