Szczegóły montażu wewnętrznego aluminiowego panelu kompozytowego

Proces budowy płyty aluminiowej i etapy montażu płyty aluminiowej

1, pomiar linii wypłaty

1) Zgodnie z główną konstrukcją osi i wysokością linii, zgodnie z wymaganiami konstrukcyjnymi szkieletu nośnego linii pozycji montażowej dokładnie uderzyć w główną konstrukcję.

2) Umieść wszystkie osadzone części i ponownie sprawdź wymiary.

3) Pomiar wypłaty powinien być kontrolowanym błędem dystrybucji, a nie akumulacją błędów.

4) Linię pomiarową należy przeprowadzić pod warunkiem, że siła wiatru nie przekracza czterech poziomów. Po zwolnieniu linii należy sprawdzić na czas, aby zapewnić pionowość ściany osłonowej i prawidłowe położenie kolumny.

2, zainstaluj złącze

Łącznik i główna konstrukcja osadzonych części spawanych na stałe. Gdy główna konstrukcja nie jest zakopana w żelaznych elementach, główna konstrukcja może być perforowana w celu zainstalowania śrub rozprężnych i żelaznego połączenia stałego.

3, zainstaluj szkielet

1) zgodnie z umiejscowieniem elastycznej linii będzie dokładna po kolumnie odpornej na rdzę za pomocą spawania lub śrub na złączu. Instalacja powinna być w dowolnym momencie sprawdzić lokalizację linii środkowej i wysoki obszar? większe, wysokopoziomowe aluminiowe ściany osłonowe, przyrządy pomiarowe i drut muszą zostać zmierzone i skorygowane w celu zapewnienia pionowego i pionowego szkieletu. Odchylenie wysokości instalacji kolumny nie powinno przekraczać 3 mm, odchylenie przed i za osią nie powinno przekraczać 2 mm, odchylenie od lewej do prawej nie powinno przekraczać 3 mm; odchylenie elewacji dwóch sąsiednich kolumn nie powinno przekraczać 3 mm, odchylenie maksymalnego elewacji tej samej kolumny nie powinno przekraczać 5 two, odległość między dwoma sąsiadującymi pionowymi odchyleniami nie powinna przekraczać 2㎜.

2) Zamontować elementy łączące i podkładki na obu końcach belki poprzecznej we wcześniej ustalonym położeniu kolumny i należy je mocno zamocować, połączenia powinny być szczelne; odchylenie poziome dwóch sąsiednich belek nie powinno przekraczać 1 mm. To samo odchylenie elewacji podłogi: gdy szerokość ściany osłonowej mniejsza lub równa 35 m nie powinna być większa niż 5㎜; gdy szerokość ściany osłonowej większa niż 35 m, nie powinna być większa niż 7㎜.

4, zainstaluj ognioodporne materiały

Należy stosować wysokiej jakości ognioodporną bawełnę, ognioodporny okres, aby spełnić wymagania odpowiednich działów. Ognioodporna stal ocynkowana bawełniana stała. Ognista bawełna powinna być uszczelniona w sposób ciągły między podłogą a metalową płytą między pustkami, aby utworzyć strefę pożarową bez przerw w środku.

5, instalacja z aluminium

Linia pomiarowa

Zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi użyj nitów lub śrub, aby przymocować powierzchnię płyty ze stopu aluminium do ramy stalowej blok po bloku. Pozostaw między płytką a płytką 10 ~ 15 mm, aby wyregulować błąd instalacji. Montaż metalowej płyty, lewy i prawy, odchylenie w górę iw dół nie powinno przekraczać 1,5 mm.

6, uchwyty połączeń płyt

Oczyść metalową płytkę i powierzchnię ramy detergentem, natychmiast umieść uszczelkę lub pasek pogodowy w szczelinie między aluminiowymi płytkami, a następnie wstrzykuj silikonowy uszczelniacz odporny na warunki atmosferyczne i inne materiały. Wtrysk z tworzywa sztucznego powinien być pełny, bez żadnych szczelin i pęcherzyków.

7, zajmują się zamykaniem ściany osłonowej

Obróbka zamknięcia może wykorzystywać metalową płytkę do zakrycia końca paneli ściennych i części kilu.

8, zajmujący się deformacjami połączeń

Odkształcenie, aby poradzić sobie z pierwszym szwem, aby sprostać potrzebom rozbudowy budynku, osiadania, ale także w celu uzyskania efektu dekoracyjnego. Często można użyć systemu złocistej blachy przeciwnej płci i systemu taśm neoprenowych.

9, wyczyść tablicę

Oczyść taśmę ochronną powierzchni, powierzchnię płyty oczyść.

Kroki montażu płyty aluminiowej

1) połączenie płyty z płytą

Plastikowe aluminium i inna blacha aluminiowa lub inne materiały, poprzez nity, śruby, wkręty, gwoździe i tak dalej. Jednak ponieważ plastikowa aluminiowa powierzchnia aluminium, więc po połączeniu z różnymi materiałami metalowymi, spowoduje korozję elektrochemiczną. Kiedy tył płyty styka się z innymi materiałami, nie jest wymagana obróbka powierzchni, ale do połączenia płyty lub płyty z innymi materiałami metalowymi należy użyć nitowanych śrub z aluminium lub stali nierdzewnej itp. W kontakcie z innymi różnymi materiałami (np. Stalą) należy położyć warstwę ochronną o grubości co najmniej 25 u pomiędzy powierzchnią stykową aluminium i plastiku. Można zastosować ocynkowane lub izolacyjne materiały, takie jak izolowane taśmy polietylenowe ułożone między stalowymi i plastikowymi panelami aluminiowymi.

2) zamontowany prefabrykowany materiał aluminiowy kątowy typu Z.

Jedna strona materiału kątowego jest przyklejona do tylnej części prefabrykowanego panelu za pomocą kleju strukturalnego o wysokiej wytrzymałości, a środkowa krawędź materiału narożnego jest połączona z kołnierzem panelu za pomocą nitów w celu przygotowania prefabrykowanego panelu na ścianie.

3) Prefabrykowane panele prefabrykowane są przykręcane do kilu, uważając, aby ustawić panele na tym samym poziomie i zamocować je za pomocą nitów i śrub samogwintujących.